Nowy numer 38/2023 Archiwum

Pomezania i Zantyr łączą siły

Grupy pielgrzymkowe Pomezania Malbork i Zantyr Sztum w tym roku wspólnie przygotowują się do pielgrzymki na Jasną Górę.

Do XXVIII  Elbląskiej Pielgrzymki Pieszej na Jasną Górę pozostało kilkanaście dni.

Przygotowania do tego wydarzenia są coraz intensywniejsze we wszystkich pięciu grupach pielgrzymkowych, które w tym roku wyruszają do tronu Jasnogórskiej Pani.

Pielgrzymi grupy Zantyr Sztum, która w tym roku wyjdzie na pątniczy szlak połączona z Pomezanią Malbork, organizują zbiórki pieniędzy w pobliskich parafiach. W ostatnich dniach odwiedzili m.in. wspólnotę pw. św. Andrzeja Boboli w Sztumie. – Pielgrzymka jest czasem cierpliwego siania Słowa Bożego – wyjaśniał ksiądz Maksymilian Ślizień, przewodnik grupy. Jak mówił oznacza to, że nawet przy tak ograniczonej liczbie uczestników jaka w tym roku wyruszy do tronu Pani Jasnogórskiej, ma ona głęboki sens. - Nawet jeśli to słowo padłoby na grunt tylko jednego serca - podkreślał.

Odwiedzając poszczególne parafie młodzież zaangażowana w pielgrzymkę zbiera ofiary do puszek. W każdej miejscowości, którą odwiedzają, pozostawiają także skrzynkę na intencje, które pielgrzymi zaniosą do Matki Bożej – Zaangażowałem się w zbiórkę pieniędzy dlatego, że chcę wspomóc dzieło pielgrzymki, w której już po raz piąty będę brał udział. Jestem mile zaskoczony, że ludzie tak chętnie przyjmują nas w swojej parafii i wspomagają modlitewnie oraz finansowo – przyznaje Szymon Baźmierowski, pielgrzym grupy Zantyr Sztum.

Grupa pielgrzymkowa na trasie swojej zbiórki ma zaplanowane jeszcze dwie parafie: pw. św. Anny w Sztumie oraz pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Malborku.

Dużo więcej o wspólnych przygotowaniach obu grup w Gościu Elbląskim na 26 lipca.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast