Nowy numer 07/2024 Archiwum

Powstaje Oddział Pobytu Dziennego

Trwa rozbudowa Hospicjum Elbląskiego im. dr Aleksandry Gabrysiak.

Rozbudowy hospicjum nie zatrzymały pandemia koronawirusa i związane z nią obostrzenia.

- Prace są już bardzo zaawansowane i myślę, że do końca roku całość zostanie oddana do użytku - mówi dr Wiesława Pokropska, dyrektor hospicjum.

W nowo powstającej części zostanie utworzony Oddział Pobytu Dziennego. Będą tam sala spotkań, gabinet terapii zajęciowej i muzykoterapii, a także 3-łóżkowa sala chorych przeznaczona dla pacjentów pobytu dziennego. - Z części stacjonarnej przeniesiona zostanie kuchnia z zapleczem. W jej miejsce powstanie dodatkowa sala chorych, 3-łóżkowa, z łazienką - tłumaczy W. Pokropska.

Koszt rozbudowy hospicjum wyceniony został na 4 mln zł. Pieniądze na pierwszy etap prac Stowarzyszenie na Rzecz Hospicjum Elbląskiego, które prowadzi placówkę, zbierało od kilku lat. Pochodzą one z 1 proc. podatku, darowizn, zbiórek publicznych, kwest prowadzonych podczas akcji Pola Nadziei.

W tym roku w związku z sytuacją związaną z koronawirusem akcje na rzecz hospicjum musiały zostać odwołane, a to duża strata dla placówki. Z drugiej strony wzrosły drastycznie koszty, gdyż zachowanie standardów związane z ochroną przed wirusem są znaczące. Bardzo podrożały środki ochrony, a są one niezbędne do sprawowania opieki nad pacjentami w nowych warunkach. Dlatego ważne jest każde wsparcie - numer konta i wszelki informacje o tym, jak wspomóc placówkę, odnaleźć można na stronie: ehospicjum.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy