Seminarium czeka na kandydatów

Znamy kolejne terminy naboru dla kandydatów do Wyższego Seminarium Duchownego w Elblągu.

Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Elbląskiej nadal czeka na pragnących podjąć w tym roku drogę przygotowania do kapłaństwa i studia teologiczne. II termin rekrutacji to okres: od 22 września do 5 października 2020 r.  Zgłaszać można się w budynku seminarium przy ulicy Bożego Ciała 10 w Elblągu. Klerycy elbląskiego seminarium są jednocześnie studentami Wydziału Teologii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

Każdy pragnący podjąć edukację w elbląskim seminarium powinien przygotować przede wszystkim napisane własnoręcznie: podanie o przyjęcie do WSD DE oraz życiorys. Musi także przygotować świadectwa: ukończenia szkoły średniej, dojrzałości, chrztu i bierzmowania. Konieczne będzie także przedstawienie opinii księdza proboszcza oraz katechety. Przydadzą się także ważne dokumenty i fotografie legitymacyjne. Pełny spis dokumentów znajduje się na stronie internetowej elbląskiej uczelni - wsdelblag.pl

Każdy kandydat winien wcześniej zgłosić chęć wstąpienia do Seminarium, odbyć rozmowę wstępną z rektorem WSD (kontakt: 607 160 857) i wypełnić odpowiednie formularze.

"Papież Franciszek w Przesłaniu do biskupów polskich z okazji wizyty „Ad limina Apostolorum” zachęca Kościół w Polsce do wytrwałej i nieustannej modlitwy o powołania kapłańskie oraz do konkretnych działań duszpasterskich służących budzeniu i kształtowaniu powołań do kapłaństwa. Prosimy Przewielebnych Księży o pomoc w rozeznawaniu powołania oraz kierowanie do naszego Seminarium Duchownego młodych mężczyzn, którzy pragną poświęcić się na wyłączną służbę Chrystusowi" - zwracają się z prośbą władze uczelni.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..