Nowy numer 39/2023 Archiwum

Bóg przemawia w rozmaity sposób

Ewangelię można czytać również ze smartfona.

Tym razem młodzi spotkali się w parafii pw. Trójcy Przenajświętszej w Morągu. Tematem czuwania było słowo Boże, a poprowadził je ks. Zbigniew Grochowski.

– Czy kiedykolwiek usłyszeliście, że modlitwa to jest wasz monolog do Pana Boga? − zapytał. – Słyszymy często, że jest to dialog z Bogiem. Idąc dalej, możemy powiedzieć, że jest to po prostu spotkanie z Bogiem, bo wiemy, że możemy się z kimś spotkać bez słów – kontynuował ks. Grochowski.

Jako przykład podał spotkanie z osobą ciężko chorą. – Wiemy, że tajemnica cierpienia jest tak wielka, że każde nasze słowo sprawia wrażenie bycia bardzo słabym; czasami potrzebna jest milcząca obecność. Podobnie zakochani mogą spędzać czas, wystarczy, że są blisko siebie.

– Pan Bóg chce być z nami, spotykać się z nami, bo On jest Osobą – zaznaczył kapłan. Biblista zwrócił także młodym uwagę, że od nas zależy, jak Go potraktujemy; czy jako tradycję, zwyczaj przekazany – wymuszony przez rodziców, czy zaczniemy odkrywać, zwłaszcza gdy stajemy się dorośli, że Pan Bóg jest żywą Osobą, która chce się z nami spotykać i kierować do nas swoje życiodajne słowo. Chce słuchać naszych modlitw, ale chce też nam coś powiedzieć. – Pan Bóg przemawia w rozmaity sposób – przemawia przez natchnienia, które się w nas pojawiają, np. podczas cichej adoracji przed Najświętszym Sakramentem, wtedy też może się w nas zrodzić jakieś pragnienie, dobra myśl, inspiracja – to też będzie mowa Pana Boga. Czasem Pan Bóg powie nam coś przez drugiego człowieka, jakieś wydarzenie, ale w sposób najpełniejszy – pewny, bo niezawodny – Pan Bóg przemawia do nas przez swoje słowo – zapewnił kapłan.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast