Nowy Numer 16/2024 Archiwum

Uroczyste zakończenie synodu odwołane

Biskup elbląski odwołał uroczyste zakończenie I Synodu Diecezji Elbląskiej.

W związku z zaostrzeniem przepisów sanitarnych w całym kraju nie odbędzie się uroczyste zakończenie I Synodu Diecezji Elbląskiej. Podpisanie statutów obędzie się w kameralnym gronie, a tzw. krzyże synodalne zostaną jego uczestnikom przesłane pocztą.

"Drodzy członkowie I synodu diecezji elbląskiej z urzędu, wyboru i nominacji! Pragnę poinformować, że w związku z trudną sytuacją zdrowotną w Polsce, rezygnuję z uroczystej formy zakończenia prac naszego synodu, tj. Mszy Świętej w katedrze św. Mikołaja połączonej z podpisaniem statutów synodalnych oraz ze spotkania i posiłku po uroczystości. Statuty, które podpiszę w kameralnym gronie, oraz tzw. krzyż synodalny prześlemy wszystkim synodalistom drogą pocztową" - napisał w liście do uczestników zgromadzenia biskup Jacek Jezierski.

Jednocześnie, jak wyjaśnił pasterz naszej diecezji, jeżeli wiosną lub latem przyszłego roku aura będzie bardziej przychylna i wolna od wirusa, to wówczas zorganizowany zostanie kongres Kościoła elbląskiego, który będzie okazją do wspólnoty w modlitwie i w świętowaniu oraz podsumowaniu dzieła synodu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy