Nowy Numer 16/2024 Archiwum

Warsztaty uwielbienia w Elblągu

Pierwsza tura warsztatów uwielbienia za nami.

W kościele Bożego Ciała w Elblągu 12 października odbyła się pierwsza tura warsztatów uwielbienia, które organizuje elbląskie Centrum Nowej Ewangelizacji. Spotkanie poprowadził Jakub Bartkowiak, teolog, muzyk i ewangelizator z Fundacji „SMS z Nieba”.

Jak podkreślał prowadzący, zajęcia będą miały charakter zarówno teoretyczny, jak i praktyczny. - Nie będzie to forma wykładu akademickiego, gdyż - jak sama nazwa wskazuje - są to warsztaty, a więc to oznacza, że będziemy się musieli trochę napracować - mówił z uśmiechem.

- Najważniejszym celem naszych zajęć jest wspólne doświadczenie Pana Boga na modlitwie oraz poszerzenie naszej wiedzy na temat modlitwy, a w szczególności modlitwy uwielbienia - wyjaśniał J. Bartkowiak. - Celem naszych zajęć jest także nasz rozwój artystyczny, ale w tej materii wiele będzie zależało od was samych. Od tego, jak bardzo będziecie chcieli się w tę kwestię zagłębiać, zabierać tę wiedzę ze sobą do domów i w domach ćwiczyć - podkreślał prowadzący.

- Nie ukrywam, że to właśnie kwestie artystyczne przyciągnęły mnie na te warsztaty - mówi Bartek, jeden z uczestników. - Wraz ze swoim zespołem jestem odpowiedzialny na rekolekcjach za prowadzenie uwielbienia. Wierzę, że dzięki tym spotkaniom będę mógł się nauczyć robić to jeszcze lepiej, a tym samym lepiej chwalić Pana - podsumowuje.

Warsztaty uwielbienia w KBC obywają się raz w miesiącu. Kolejne terminy zajęć to: 9.11., 21.12., 11.01., 22.02., 01.03., 12.04., 10.05., 14.06.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy