Nowy numer 15/2024 Archiwum

Morąscy kapłani na kwarantannie

Zakażenie wykryto u jednego z duchownych. Pozostali poddali się kwarantannie.

"Drodzy Parafianie. Pragnę przekazać informację, iż jeden z kapłanów posługujących w naszej parafii, pomimo zachowywania wszelkich zasad reżimu epidemicznego, po wykonaniu testów na obecność wirusa SARS - COV 19 w dniu dzisiejszym uzyskał wynik pozytywny" - poinformował na portalu społecznościowym parafii Trójcy Przenajświętszej w Morągu jej proboszcz ks. Piotr Molenda.

Jak wyjaśnił proboszcz, zarażony kapłan czuje się dobrze, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Kapłan od piątku przebywał w izolacji i nie angażował się w posługę parafialną. "W związku z powyższym, decyzją Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Ostródzie wszyscy kapłani będą przebywać na kwarantannie domowej, przez okres 10 dni wyznaczony przez sanepid" - napisał ks. Molenda.

Oznacza to, że obecnie kapłani z parafii bez narażenia zdrowia innych duchownych oraz wiernych nie będą w stanie zorganizować sprawowania liturgii. Dlatego w tym tygodniu niemożliwe będzie sprawowanie Mszy św. w dni powszednie w kościele. Intencje mszalne zostaną odprawione bez udziału wiernych w wyznaczonych terminach na plebanii. Nie będzie także sprawowanych nabożeństw i planowanego odpustu ku czci św. Jana Pawła II. Kościół będzie otwarty, dlatego księża zachęcają do prywatnej modlitwy.

Informacje dotyczące organizacji liturgii w najbliższą niedzielę tj. 25 października zostaną przekazane w najbliższym czasie.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy