Nowy Numer 16/2024 Archiwum

Elbląg. Przełóżmy wizyty na cmentarzach

Także władze samorządowe Elbląga apelują, abyśmy odłożyli wizyty na cmentarzach, które zwyczajowo odwiedzamy 1 listopada.

Władze Elbląga zachęcają, aby zwyczajowe wizyty na cmentarzach 1 listopada oraz dniach go poprzedzających w tym roku przełożyć na inny termin. Tomasz Świniarski, dyrektor Departamentu Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego, podkreślił, że tylko w ten sposób można zminimalizować ryzyko zarażeń koronawirusem.

- Będziemy apelować do mieszkańców, aby w tych dniach zostali w domu - dodał Michał Missan, wiceprezydent Elbląga.

Jednocześnie samorząd odradza podróżowanie w kierunku nekropolii za pomocą komunikacji miejskiej. Powiatowy Inspektor Sanitarny przekazał informację, że sposób dotarcia na cmentarze komunikacją miejską powinien być ostatecznością.

31 października i 1 listopada tramwaje będą kursować według rozkładów jazdy obowiązujących w dni powszednie, a jednocześnie komunikacja będzie darmowa. Sanepid zaleca, aby połączenia autobusowe i tramwajowe do cmentarzy były jak najkrótsze.

Organizowane przez ZKM „krótkie” linie na cmentarz Dębica będą rozpoczynać się przy dworcu PKP, przy ul. Dębowej i z parkingu Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej przy al. Grunwaldzkiej. Punkty przesiadkowe będą zlokalizowane przy dworcu PKP, przy ul. Druskiej (przesiadki z tramwajów), Mickiewicza i Górnośląskiej. Na cmentarz Dębica jeździć będzie ok. 20 autobusów. Przez całe miasto na dolną pętlę będą jeździć tylko autobusy linii 6, 11 i 31, które będą kursować według rozkładów jazdy obowiązujących w dni powszednie.

Zgodnie z najnowszymi rozporządzeniami rządu wprowadzonymi w związku z pandemią koronawirusa autobusy i tramwaje będą zabierały ograniczoną liczbę pasażerów. W kierowaniu ruchem na pętlach ZKM będą wspomagać służby mundurowe.

Władze miasta informują, że przedstawione rozwiązania mogą się jeszcze zmienić, np. z powodu wprowadzenia przez rząd kolejnych obostrzeń.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy