Nowy numer 15/2024 Archiwum

Poświęcenie grobu ks. Józefczyka

Na cmentarzu Dębica odbyła się uroczystość poświęcenia nagrobka ks. infułata Mieczysława Józefczyka.

Księża z parafii katedralnej w Elblągu wraz z wiernymi zgromadzili się 25 października na cmentarzu Dębica na uroczystości poświęcenia nagrobka na mogile ks. Mieczysława Józefczyka.

- Spotykamy się dziś przy kwaterze kapłańskiej na tym cmentarzu, aby modlić się w intencji spoczywających tu księży. W szczególności zaś chcemy wypraszać łaski i spokój wieczny dla naszego brata ks. Mieczysława Józefczyka - mówił na początku uroczystości ks. Stanisław Błaszkowski, proboszcz parafii św. Mikołaja w Elblągu. - Gromadzimy się w Godzinie Miłosierdzia, aby błagać o miłosierdzie dla naszych zmarłych i dla nas - dodał.

Wierni modlili się Koronką do Bożego Miłosierdzia i odśpiewali nieszpory za zmarłych. Następnie ks. Błaszkowski poświęcił nagrobek na mogile ks. Mieczysława oraz jego rodziców - Marty i Jana Józefczyków. Pomnik ten stanął na elbląskiej nekropolii w minionym tygodniu.

Ksiądz Mieczysław Józefczyk był jednym z najbardziej zasłużonych kapłanów w powojennej historii Elbląga. Posługę proboszcza elbląskiej parafii katedralnej pełnił w latach 1968-2005. Zmarł 25 grudnia 2019 roku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy