Nowy numer 48/2023 Archiwum

Życie jest wartością bezcenną

Jest to inicjatywa osób związanych z Elbląską Pielgrzymką Pieszą na Jasną Górę.

Już wkrótce do wszystkich parafii diecezji elbląskiej trafią plakaty z charakterystyczną grafiką, wersetem Psalmu 139: „Ty Boże utkałeś mnie w łonie mej matki” i hasłem „Ty bądź ich głosem”. Na jego drugiej stronie będzie można odnaleźć modlitwę w intencji dzieci nienarodzonych. Produkowane są również znaczki z hasłem „Jestem ich głosem”.

Gadżety te mają przypominać o tym, że życie ludzkie jest wartością bezcenną i powstały z inicjatywy osób związanych z Elbląską Pielgrzymką Pieszą na Jasną Górę. Ksiądz Waldemar Maliszewski, dyrektor EPP, mówi, że o „sfinansowanie produkcji plakatów i znaczków zatroszczył się Pan Bóg”, dodając, że będzie je można otrzymać za darmo - pod warunkiem, że zostaną wykorzystane do promocji życia.

  Życie jest wartością bezcenną

Inicjatywa ta udowadnia, że Elbląska Pielgrzymka Piesza na Jasną Górę to nie tylko dwa letnie tygodnie - ona trwa cały rok. Warto dodać, że pątnicy przez kolejnych 9 miesięcy od dotarcia do Pani Jasnogórskiej modlą się w intencji dzieci nienarodzonych, ponieważ tradycyjnie w czasie Mszy św. kończącej pielgrzymowanie podejmują duchową adopcję dziecka poczętego.

W najbliższym czasie poinformujemy w jaki sposób będzie można otrzymać znaczki i plakaty.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy