Nowy numer 31/2022 Archiwum

Nabożeństwo dla zabieganych

Wierni na wieczornym nabożeństwie spotkali się po raz trzeci.

W listopadzie po raz trzeci czciciele Najświętszego Serca Pana Jezusa spotkali się w katedrze św. Mikołaja w Elblągu, by wziąć udział w wieczornym nabożeństwie dziewięciu pierwszych piątków miesiąca. Modlitewne spotkanie rozpoczęło się o 19.30 nabożeństwem pokutnym, następnie trwała adoracja Najświętszego Sakramentu oraz sakrament pokuty i pojednania. O 20.30 odprawiona została Msza św. wynagradzająca za zniewagi wobec Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Gdy poznaje się historię objawień Najświętszego Serca Pana Jezusa, których doświadczyła św. Małgorzata Maria Alacoque, widzimy, że domagały się one odpowiedzi ze strony człowieka. - Bóg kierował swoje słowo do świętej wizjonerki, ona odpowiadała na to, co było jej udziałem, ale ta odpowiedź stała się udziałem całego Kościoła. Dziś staje się udziałem nas - mówił ks. Marek Piedziewicz.  

Święta Małgorzata żyła w XVII w. we Francji. Pan Jezus jej i wszystkim, którzy w pierwsze piątki miesiąca będą przystępować do Komunii św. wynagradzającej oraz odprawiać nabożeństwo ku czci Jego Serca, zostawił dwanaście obietnic.

Ostatnia z nich brzmi: „Przyrzekam w nadmiarze miłosierdzia Serca Mojego, że wszechmocna miłość Moja udzieli tym wszystkim, którzy komunikować będą w pierwsze piątki przez dziewięć miesięcy z rzędu, łaskę pokuty ostatecznej, że nie umrą w stanie niełaski Mojej ani bez sakramentów i że Serce Moje stanie się dla nich bezpieczną ucieczką w godzinę śmierci”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama