Nowy numer 32/2022 Archiwum

Niedziela Ubogich w Malborku

Parafia św. Urszuli Ledóchowskiej w Malborku w ramach Niedzieli Ubogich zbiera ubrania dla potrzebujących.

Zbiórkę ubrań dla osób potrzebujących zorganizowała parafia św. Urszuli Ledóchowskiej w Malborku w związku z dzisiejszymi obchodami Niedzieli Ubogich. Zbiórkę przeprowadziła parafialna Caritas w ramach ogólnopolskiej akcji pn. "Skarpet para - dobro wyzwala".

- My jako Caritas Niedzielę Ubogich mamy nieustannie, ale taka okazja jak dziś to bardzo dobra szansa, aby przypominać o tym, że osoby potrzebujące są wokół nas - mówi pani Ewa Kostka-Sadowska, przewodnicząca parafialnego koła Caritas. - W związku z tym, że obowiązuje pandemia i jest mniej ludzi w kościołach my tę Niedzielę Ubogich prowadzimy już od początku listopada, tak aby każdy miał szansę przynieść i podzielić się tym co ma. I myślę, że przeciągniemy tę akcję na całą zimę - dodaje.

Jak wyjaśnia organizatorka akcji w jej ramach do kościoła można przynosić oczywiście nie tylko skarpety. - Teraz kiedy robi się coraz zimniej wszelkie ubrania znikają z naszych półek błyskawicznie. Obecnie bardzo potrzebna jest zwłaszcza bielizna, grube bluzy z kapturami, swetry, kurtki i buty o rozmiarze 42 i większym - wskazuje pani Ewa.

Kiedy rozmawiamy, parafianie podchodzą i pytają gdzie i kiedy można oddawać rzeczy dla potrzebujących. - Teraz kiedy przy naszej siedzibie mamy także lodówkę, z której można brać jedzenie, nasi parafianie coraz częściej przychodzą także i pytają czy mogą przynieść kanapki. Zdarzyło się, że zaprzyjaźniony restaurator przyniósł kilka gotowych obiadów, lub że ktoś dał ofiarę, ze wskazaniem na to, żebyśmy przyrządziły za te pieniądze jedzenie - opowiada E. Kostka-Sadowska.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama