Nowy numer 20/2024 Archiwum

Intencja złożona Maryi

8. dnia każdego miesiąca trwa modlitwa w intencji małżeństw starających się o potomstwo.

Kilka lat temu grupa dziewcząt, z których większość poznała się na szlaku Elbląskiej Pielgrzymki Pieszej na Jasną Górę, założyła wspólnotę Kobieta jest Boska.

Były one pomysłodawczyniami modlitewnej akcji, w ramach której 8. dnia każdego miesiąca w kościołach trwa modlitwa w intencji małżeństw starających się o potomstwo. Tak jest w sanktuarium Matki Bożej Brzemiennej w Matemblewie.

Bóg nas wysłuchał

Zosia - córeczka Doroty i Łukasza - urodziła się 12 sierpnia 2018 r. w Elblągu. Cztery lata po ich ślubie. - Na początku odkładaliśmy starania o dziecko. I to był duży błąd. Później, gdy szczerze go zapragnęliśmy, musieliśmy na nie czekać aż dwa lata. Choć to oczywiście nie aż tak długo w porównaniu z innymi starającymi się o potomstwo małżeństwami - opowiadają.

Ten czas wypełniały wizyty u lekarzy, badania... - Do tego wspólnie modliliśmy się o ten dar – wspominają. Łukasz w tej intencji wybrał się na Elbląską Pielgrzymkę Pieszą na Jasną Górę, a siostry ze zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia z Gdańska 8. dnia każdego miesiąca przedstawiały ją Panu Bogu w czasie czuwania w Matemblewie. Małżonkowie zamawiali Msze Święte. - Gdy Pan Bóg wysłuchał nas i dziecko się poczęło, modliliśmy się do jego Anioła Stróża i co miesiąc zamawialiśmy Msze św. w intencji szczęśliwych narodzin. Zosia urodziła się miesiąc przed terminem, cała i zdrowa. Nie tak dawno temu skończyła dwa latka - opowiadają.

Intencja złożona Maryi   Dorota i Łukasz z córeczką. archiwum rodzinne

Możesz dołączyć i ty

Adoracja Najświętszego Sakramentu w sanktuarium w Matemblewie rozpoczyna się o 19.30 każdego 8. dnia miesiąca, natomiast rekolekcje adwentowe dla małżeństw starających się o dziecko „Kana, czyli jak ze zwykłej wody stać się wybornym winem” - trwać będą od 18 do 20 grudnia; spotkania rozpoczynać się będą o godz. 20. Nauki głosić będzie ks. Andrzej Wiecki. Transmisje z tych wydarzeń przeprowadzane są na facebookowym profilu oraz kanale YouTube „Modlitwa o potomstwo”.

Cały artykuł ukazał się w Gościu Elbląskim na niedzielę 29 listopada.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy