Nowy numer 49/2023 Archiwum

Samoobsługowe rekolekcje u św. Urszuli

Parafia św. Urszuli Ledóchowskiej w Malborku ze względu na epidemię proponuje indywidualną formę rekolekcji adwentowych.

Parafia św. Urszuli Ledóchowskiej w Malborku zaprasza na wyjątkowe rekolekcje. "Tegoroczne rekolekcje adwentowe nie odbywają się w formie z poprzednich lat. W tym tygodniu proponujemy indywidualną formę rekolekcji" - czytamy na profilu społecznościowym parafii.

Jak wyjaśniają malborscy kapłani, w najbliższy czwartek i piątek (17 i 18 grudnia) trwać będzie w kościele adoracja Najświętszego Sakramentu, po Roratach do godz. 8 oraz od godz. 16 do 20. Natomiast w sobotę (19 grudnia) adoracja będzie trwała od godz. 7 do 18.

"W te trzy dni w czasie adoracji przez cały czas będzie ksiądz w konfesjonale. Zachęcamy do spowiedzi adwentowej" - zachęcają księża.

Kapłani zachęcają, aby w tych dniach nawiedzić kościół w dowolnej porze. Na stoliku pod chórem znajdować się będą kartki, które stanowić będą instrukcję na poszczególne dni tych indywidualnych rekolekcji. Kartka na każdy dzień zawierać będzie biblijny fragment, komentarz do niego, zapraszać będzie do samodzielnej refleksji, postanowień i modlitwy. "Warto wziąć ze sobą swój egzemplarz Pisma Świętego i jeśli potrzeba to okulary. Po przeżyciu swojego rozważania weźmy kartkę do domu, do jej treści możemy wrócić jeszcze później" - wyjaśniają.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy