Nowy numer 48/2023 Archiwum

Już wkrótce spotkania Taizé

Tegoroczne Europejskie Spotkanie Młodych odbędzie się online.

Tegoroczne Europejskie Spotkanie Młodych Taizé miało odbyć się w Turynie, ale z powodu pandemii zostało odwołane. Jednak nie oznacza to, że Pielgrzymka Zaufania przez Ziemię została przerwana.

W ostatnich dniach roku spotkania w duchu Taizé będą się odbywać, a uczestniczyć w nich będzie można, pozostając w swoich domach, dzięki transmisjom.

W diecezji elbląskiej zaplanowano organizację czuwań wieczornych. 28 grudnia ma się ono odbyć w kościele św. Urszuli Ledóchowskiej w Malborku, a kolejnego dnia – w katedrze św. Mikołaja w Elblągu. Transmisja z tych wydarzeń będzie przeprowadzona przez facebookowy profil Młodzieży Diecezji Elbląskiej.

Młodzi z diecezji elbląskiej w minionych latach w ostatnich dniach roku z chęcią uczestniczyli w organizowanych przez ekumeniczną wspólnotę z Taizé spotkaniach. Kilkadziesiąt osób rok 2020 przywitało wspólnie z młodymi z różnych zakątków Europy we Wrocławiu, a 2019 – w Madrycie. Warto dodać, że w kościele św. Urszuli w Malborku czuwania w duchu Taizé odbywały się w ciągu roku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy