Nowy numer 39/2023 Archiwum

Diecezjalny konkurs religijny

Zapraszamy do udziału w jubileuszowym 25. Konkursie Religijnym Diecezji Elbląskiej.

Wydział Katechetyczny kurii diecezjalnej zaprasza do udziału w XXV Konkursie Religijnym Diecezji Elbląskiej. Tematem tegorocznych zmagań jest "Eucharystia źródłem radości". Do udziału zaproszeni są uczniowie szkół podstawowych oraz specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych.
Jak wyjaśniają organizatorzy, celem tegorocznego konkursu jest przede wszystkim zapoznanie uczniów z różnymi sposobami obecności Chrystusa w liturgii i Kościele oraz pomoc w pełniejszym, świadomym i pobożnym uczestnictwie katechizowanych w kulcie Eucharystycznym i w życiu Kościoła. Poprzez udział w zmaganiach uczniowie będą mogli również lepiej poznać występowanie zjawisk związanych z sakramentem Eucharystii, zwanych cudami.
Organizatorzy proponują także uczestnikom konkursu zapoznanie się z historią życia  błogosławionego Carla Acutisa oraz jego niezwykłą miłością, jaką miał do Jezusa obecnego w Eucharystii. Jak wskazują, jego postać może stać się zachętą do jak najczęstszego i pełnego uczestnictwa w Eucharystii jako źródła radości.
Jubileuszowy, bo już 25. konkurs religijny, odbywać się będzie w czterech kategoriach. Plastycznej - dla uczniów niepełnosprawnych ze specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych, oraz dla kl. 0 i I-III szkoły podstawowej i osobno dla kl. IV-VIII. Wiedzy religijnej - dla klas IV-VI i VII-VII, oraz prezentacji multimedialnej dla tej samej kategorii wiekowej. A także na scenariusz lekcji dla nauczycieli i katechetów z różnych rodzajów szkół i przedszkoli.
Szczegóły na stronie internetowej Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezji Elbląskiej.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast