Nowy numer 39/2023 Archiwum

Plany Centrum Nowej Ewangelizacji

Elbląskie Centrum Nowej Ewangelizacji przedstawiło plany na rozpoczynający się właśnie rok.

Centrum Nowej Ewangelizacji w Elblągu przedstawiło swoje plany na najbliższe miesiące. - Czas pandemii uniemożliwił nam realizację dużej części naszych ubiegłorocznych wydarzeń, jak choćby rekolekcji listopadowych dla młodzieży i dorosłych oraz wakacyjnej ewangelizacji parafii wiejskich. Tym niemniej nie poddajemy się - mówi ks. Grzegorz Puchalski, dyrektor CNE.

Jak wyjaśnia, centrum planuje już kolejne działania. - Mamy m.in. ustalone terminy wakacyjnych rekolekcji: uzdrowienia wewnętrznego (25.07-1.08.) i lectio divina (6-14.08.), które odbędą się w Elbląskim Seminarium Duchownym. Chcemy także dotrzeć z nieco zmienioną formułą programu "Siewca" do kilku parafii naszej diecezji podczas wakacji - zapowiada.

Aktualnie kilka inicjatyw odbywa się w formie online. Centrum zaprasza np. na warsztaty uwielbienia, prowadzone przez Jakuba Bartkowiaka, teologa i muzyka, związanego z Fundacją "SMS z Nieba".

- Obecny rok obfituje w szczególne patronaty: św. Józefa, Świętej Rodziny i św. Jakuba. W związku z tym myślimy nad organizacją pielgrzymek do kościołów stacyjnych oraz ich przygotowaniem od strony duchowej. W planach są także warsztaty dla osób ze wspólnot Domowników Boga oraz inne pomysły, które czekają na realizację - wylicza ks. Puchalski.

Wiele zależy także od decyzji władz kraju i ewentualnego powrotu uczniów do szkół. - Będzie to dla nas druga szansa na przeprowadzenie zaplanowanych wcześniej rekolekcji. To już jednak nie zależy od nas. Powierzamy się z nadzieją Maryi - Gwieździe Nowej Ewangelizacji. Ona nas prowadzi - podkreśla ks. Grzegorz.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast