Nowy numer 39/2023 Archiwum

Kolędy na jazzowo

Na nietypowy, jazzowy koncert kolęd zaprasza stowarzyszenie Lepszy Elbląg.

Stowarzyszenie Lepszy Elbląg zaprasza do udziału w swojej kolejnej inicjatywie. Tym razem jego członkowie zachęcają do wysłuchania koncertu kolęd. - Święta już wprawdzie za nami, ale my chcemy utrzymać trochę ten klimat dłużej poprzez świąteczno-jazzowe utwory wykonane przez wspaniałych ludzi pod batutą Adrianny Kawki - mówi Karolina Olbryś, prezes stowarzyszenia. - W zeszły roku zaprosiliśmy na kolędy tradycyjne, więc tym razem chcielibyśmy, żeby było trochę inaczej - zaznacza.

Oczywiście tegoroczna edycja ze względu na panujące obostrzenia odbędzie się online. W koncercie wezmą udział absolwenci oraz uczniowie Elbląskiej Szkoły Muzycznej. A usłyszeć będzie można m.in. tradycyjne kolędy i pastorałki, takie jak "Wśród nocnej ciszy" czy "Tryumfy Króla Niebieskiego", ale także piosenki świąteczne, jak "White Christmas" czy "Trzej mędrcy".

Koncertu będzie można wysłuchać 21 stycznia o godz. 19. na kanale YouTube - "Ksiądz z osiedla".

Inicjatywa ma charakter charytatywny i będzie starała się nieść pomoc cierpiącemu na rozszczepienie kręgosłupa Mateuszkowi. Szczegóły dotyczące tego, jak można pomóc choremu chłopcu, znajdziemy na stronie internetowej Lepszego Elbląga.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast