Modląc się wspólnie

Hasłem tegorocznego Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan są słowa: "Trwajcie w Mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc" (por. J 15,5-9).

Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan trwa od 18 do 25 stycznia. W tym roku materiały do ekumenicznych modlitw przygotowała wspólnota Grandchamp w Szwajcarii, a rozważany jest tekst zaczerpnięty z Ewangelii św. Jana 15,1–17. Na każdy dzień ekumenicznej oktawy został wybrany inny temat: "Przyjmując wybranie", "Formując jedno ciało", "Modląc się wspólnie", "Przyjmując innych", "Jednając się z całym stworzeniem".

W diecezji elbląskiej od lat w Tygodniu Modlitw o Jedność Chrześcijan odbywało się wiele ekumenicznych nabożeństw. W tym roku ze względu na pandemię koronawirusa i obostrzenia z nią związane będzie zupełnie inaczej. Jeżeli sytuacja pandemiczna pozwoli, to według ustaleń powinno odbyć się jedno główne nabożeństwo ekumeniczne, które zaplanowano na niedzielę 24 stycznia w katedrze św. Mikołaja w Elblągu o godz. 18. Modlitwie przewodniczyć będzie bp Jacek Jezierski. Do modlitwy o jedność włączą się wszystkie wyznania w ramach własnych nabożeństw, jednak bez zapraszania gości z zewnątrz.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..