Nowy numer 39/2023 Archiwum

Kolędowy challenge w Małdytach

Dobiega końca kolędowy challenge, który zorganizowała parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Małdytach.

W parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Małdytach od ponad miesiąca trwa Orszakowy Challenge Kolędowy. Jest to inicjatywa zorganizowana w ramach Orszaku Trzech Króli, który w tej miejscowości odbywał się od trzech lat. W tym roku zamiast uczestniczyć w wielkim pochodzie i inscenizacjach ulicznych, parafianie wspólnie kolędowali przy pomocy mediów społecznościowych. - Trwamy w szczególnym czasie. Z powodu pandemii koronawirusa zmieniło się nasze życie. Musieliśmy zrezygnować z wielu wydarzeń, albo dostosować je do wymaganych warunków - mówi proboszcz parafii ks. Roman Thiel.

Orszakowy Challenge Kolędowy to wyzwanie, które polega na zaśpiewaniu wybranej kolędy i opublikowaniu swojego występu na platformie Facebook. Każdy uczestnik nominuje do zabawy kolejnych i w ten sposób tworzy się wirtualny łańcuch polskich kolęd i pastorałek.

W inicjatywie wzięło udział wielu parafian razem z rodzinami. Challenge rozpoczął się w Wigilię Bożego Narodzenia. Jako pierwszy wystąpił proboszcz parafii Małdyty razem ze scholą parafialną. - Nie mogliśmy połączyć sił w organizacji tradycyjnego orszaku, ale znaleźliśmy inną, wyjątkową formę świętowania narodzin Zbawiciela i wędrówki Trzech Króli do Betlejem - mówi proboszcz. Duszpasterz przyznaje, że celem wyzwania było budowanie wspólnoty parafialnej i więzi, mimo ograniczeń spowodowanych pandemią.

Orszakowy Challenge Kolędowy kończy się 2 lutego. Jak podkreślają parafianie, wzięcie udziału w wyzwaniu było wspaniałym doświadczeniem i pomogło, tak jak w ubiegłych latach, zrobić coś pięknego wspólnymi siłami.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast