Nowy numer 39/2023 Archiwum

Pierwszy Iławski Męski Różaniec

Pierwszy Męski Różaniec w Iławie odbył się w parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

Pomimo dwucyfrowego mrozu zabrali się pod figurą Matki Bożej, aby modlić się o poszanowanie wartości katolickich w naszych rodzinach.

W sobotę 6 lutego w parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Iławie odbył się pierwszy Iławski Męski Różaniec. Mężczyźni najpierw wspólnie uczestniczyli w Eucharystii, aby później wspólnie publicznie odprawić nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca.

- Chcemy w ten sposób w pierwszym rzędzie odpowiedzieć na wezwanie Matki Bożej z Fatimy, która prosiła nas wszystkich o odprawianie tego nabożeństwa - mówi Rafał Brudnicki, pomysłodawca inicjatywy. - A że zawsze marzyło mi się, aby modlić się w typowo męskim gronie, to wyszedłem z takim pomysłem. Wydaje mi się, że taka wyłącznie męska modlitwa ma inny charakter, innego "ducha", dlatego cieszę się, że udało nam się zgromadzić na niej w ten wyjątkowy dzień - dodaje.

Jak mówi pomysł zaczerpnął od znajomych z Olsztyna, którzy już od pewnego czasu również gromadzą się na męskim Różańcu w publicznych miejscach i proszą o łaski dla swojego miasta. - To miejsce w Iławie po figurą Matki Bożej przy "białym kościele" leży również przy ruchliwej ulicy, więc z całą pewnością będziemy widoczni dla przechodniów - mówi R. Brudnicki.

- Oczywiście nasze miasto nie jest tak duże jak Olsztyn, ale mamy nadzieję, że ktoś zauważy i może zastanowi się nad swoim życiem, może przyłączy się do naszej modlitwy. Oczywiście zapraszamy wszystkich mężczyzn z Iławy do wspólnego Różańca. Następne spotkanie już za miesiąc, w pierwszą sobotę marca - zachęca.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast