Nowy numer 39/2023 Archiwum

Zmarł ks. kan. Piotr Świtajski

Kapłan odszedł 16 lutego o 7.30. Przez wiele lat był proboszczem parafii św. Jerzego w Tychnowach. (aktualizacja)

Ksiądz Piotr Świtajski urodził się 28 czerwca 1958 r. w Toruniu. Święcenia kapłańskie przyjął 14 czerwca 1986 roku. Jako wikariusz posługiwał w parafiach Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny we Fromborku, św. Wojciecha w Ełku i Mrągowie. Proboszczem był w parafiach w Jelonkach, Czerninie, a od 1999 r. - Tychnowach.

„Aktywny i zaangażowany w życie gminy Kwidzyn kapłan przez wiele lat pełnił funkcję kapelana Ochotniczej Straży Pożarnej w gminie Kwidzyn. Jako kapelan posługiwał również w Zakładzie Karnym w Kwidzynie. Był wiceprezesem i współtwórcą Fundacji Żyć Zgodnie. Absolwent teologi na UWM w Olsztynie. Diecezjalny duszpasterz trzeźwości osób uzależnionych. Uczestnik Programu Rozwoju Osobistego. Jako terapeuta uzależnień pomagał wielu osobom w kryzysie” - czytamy na profilu facebookowym Gminnego Ośrodka Kultury w Kwidzynie.

Msza św. żałobna w intencji zmarłego kapłana zostanie odprawiona w czwartek 18 lutego o 15 w kościele parafialnym w Tychnowach. Kolejnego dni o 12 rozpocznie się Msza św. pogrzebowa. Po Eucharystii ciało zmarłego kapłana zostanie złożone do grobu na cmentarzu parafialnym w Tychnowach.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast