Nowy numer 38/2023 Archiwum

Kwidzyn modli się o powołania

Ojcowie franciszkanie promowali dziś w Kwidzynie inicjatywę modlitewną w intencji powołań.

Pod hasłem "Wyproś i ocal powołanie" upłynęła dzisiejsza niedziela w parafii Świętej Trójcy w Kwidzynie. Taką bowiem inicjatywę na wszystkich Mszach Świętych promował tam o. Damian Basarab OFM Conv. z Franciszkańskiego Duszpasterstwa Powołaniowego Prowincji św. Maksymiliana M. Kolbego.

- Ja sam bowiem nic nie mogę. Nawet my, choćbyśmy byli najbardziej walecznymi franciszkanami, też nic nie możemy sami zrobić bez waszej modlitwy o powołania - zwracał się do wiernych o. Damian. - Dlatego proszę, a nawet błagam was z całego serca, przyłączcie się do tej inicjatywy - apelował.

Po nabożeństwach ojcowie rozprowadzali wśród wiernych deklaracje przyłączenia się do inicjatywy modlitewnej, w której wyprasza się nowe powołania do kapłaństwa. - Nie jest to deklaracja na całe życie. Można przyłączyć się np. na jeden miesiąc albo na pół roku czy też na rok - wyjaśniał franciszkanin.

- Ja osobiście jestem przekonany, że także ulicami Kwidzyna przechadza się Pan Jezus i szepcze na ucho do wielu, aby pójść za Nim. A teraz od waszej modlitwy zależy to, jak wielu te szepty Pana Jezusa usłyszy i na nie odpowie - podsumowywał.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast