Nowy numer 47/2023 Archiwum

Domowa Adoracja Krzyża

Małżeństwa należące do rodzinnej gałęzi Ruchu Światło-Życie w każdy piątek Wielkiego Postu w swoich mieszkaniach adorują krzyż.

Na stronie internetowej Domowego Kościoła diecezji elbląskiej czytamy: „Wielki Post to czas, kiedy podejmujemy różnego rodzaju  postanowienia wielkopostne, np. rezygnujemy ze słodyczy, ograniczamy oglądanie telewizji czy też korzystanie z komputera/telefonu, bądź innych rzeczy, które uważamy za dominujące nad nami. Każda forma dobrowolnego umartwienia, która zbliża nas do Pana - jest dobrodziejstwem, które umacnia nas w drodze ku dojrzałości chrześcijańskiej”.

Na czas tegorocznego Wielkiego Postu wspólnota diecezjalna zaproponowała swoim członkom udział w Domowej Adoracji Krzyża.

Modlitwa odbywa się w każdy piątek Wielkiego Postu od godz. 20 do 21 - jeden czas ustalono po to, żeby modlący trwali w duchowej jedności z całą diecezjalną wspólnotą, ale jeśli ktoś nie może adorować krzyża w tym właśnie czasie, może to robić o innej porze. Pomysłodawcy modlitwy proponują, by kończyć modlitwę odśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego.

Zaproponowane rozważania na każdą piątkową adorację krzyża dotyczą siedmiu grzechów głównych. Są one regularnie udostępniane na stronie internetowej Domowego Kościoła, a ich autorem jest ks. Przemysław Demski, moderator diecezjalny.

Domowy Kościół na czas Wielkiego Postu każdego roku przedstawia małżeństwom inną duchową propozycję. W ubiegłym roku była to wielkopostna sztafeta modlitwy w intencji wolności rodzin, a składała się ona z trzech elementów - modlitwy, postu i jałmużny. Uczestnicy odpowiadali za jeden wybrany dzień w tym okresie. Do sztafety zostały zaproszone również osoby, które nie należą do wspólnoty.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy