Nowy numer 20/2024 Archiwum

Wsparcie dla mam chorych dzieci

Akcja "Siła jest Kobietą", która niesie wsparcie dla mam niepełnosprawnych dzieci, dotarła do Iławy.

W dobie kiedy o zarażeniach mówimy i słyszymy nieustannie, one chcą zarażać... dobrem.

Iławianki Ewelina Hulecka i Hanna Tyszkiewicz zachęcają do wzięcia udziału w akcji, której celem jest okazanie wsparcia matkom, które wychowują niepełnosprawne dzieci.

- My same tą inicjatywą "zaraziłyśmy się" od Wioletty Orleckiej z Lublina, która prowadzi salon kosmetyczny i jest jej inicjatorką. To ona jako pierwsza zamieściła na swoim profilu społecznościowym informację, że raz w miesiącu wykona bezpłatnie zabieg mamie, która zmaga się z niepełnosprawnością dziecka. My też uznałyśmy, że to świetny pomysł. Bez zastanowienia, następnego dnia dołączyłyśmy do akcji - mówią mieszkanki Iławy.

Jak wyjaśnia W. Orlecka w akcji "Siła jest Kobietą" chodzi o to, aby bezinteresownie dać od siebie coś dobrego innym.

- Zachęcamy lokalne firmy, aby oferowały swoje usługi bezpłatnie i na rzecz mam niepełnosprawnych dzieci - mówi pomysłodawczyni. Ponieważ inicjatywa zrodziła się w branży "beauty", to właśnie takich przedsiębiorstw w akcji jest najwięcej, ale inicjatorkom zależy też na dotarciu do innych specjalistów. Chciałyby dotrzeć ze swoim przekazem także do m.in. terapeutów, psychologów, lekarzy, czy instruktorów samoobrony, bo jak przypominają, kobiety nadal często są ofiarami przemocy.

Hanna Tyszkiewicz opowiada, że przyłączyła się do akcji ponieważ kobiety z dziećmi niepełnosprawnymi są dziś często zostawione same sobie.

- Ich nikt nie widzi. Są jak cień, który odwozi dziecko do szkoły, do lekarza, na rehabilitację. Całe swoje dnie poświęcają tylko dziecku - zauważa. - A my chcemy, żeby poczuły się choć trochę lepiej. Żeby czuły się atrakcyjne, a przez to zyskają nowe siły na dalszą walkę o swoje dzieci - dodaje.

Dalszy ciąg artykułu w Gościu Elbląskim na 7 marca.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy