Nowy numer 39/2023 Archiwum

Czuwanie maturzystów diecezji elbląskiej przejdź do galerii

Młodzi na Jasnej Górze prosili Matkę Bożą o pomoc w rozeznawaniu powołania, by nigdy nie zabrakło świętych rodzin, kapłanów i osób konsekrowanych.

Przedstawiciele tegorocznych maturzystów z diecezji elbląskiej w piątek 26 lutego pielgrzymowali do Matki Bożej, by ofiarować Jej koleżanki i kolegów przygotowujących się do egzaminu dojrzałości. Ze względu na pandemię koronawirusa maturzyści nie mogli przybyć do Matki Bożej tak licznie, jak w minionych latach.

- Dziękujemy za naszą młodość i talenty, którymi Bóg tak hojnie każdego z nas obdarzył i za to, że pozwolił być pięknymi Jego pięknem - mówił Dawid, który jako przedstawiciel młodych, wspólnie z Faustyną, wypowiedział rozważanie w czasie Apelu Jasnogórskiego.

Młodzi, stojąc przed obliczem Matki Bożej w kaplicy Cudownego Obrazu, podziękowali za rodziców i nauczycieli. - Dziękujemy za wszystkich ludzi postawionych na naszych drogach, którzy służyli nam uśmiechem, radą i posługą, często przez nas niezauważaną - kontynuował Dawid.

- Mamy świadomość, że my młodzi jesteśmy przyszłością Polski i świata. To ogromny obowiązek, któremu sami nie podołamy. Nie pozwól, Matko, abyśmy popadali w pychę, egoizm, ale naucz nas kochać miłością czystą i ofiarną. Prosimy, pomóż nam w rozeznawaniu powołania, które Bóg dał każdemu z nas, aby nigdy nie zabrakło świętych rodzin, kapłanów i osób konsekrowanych - mówiła Faustyna.  

Czuwanie rozpoczęło się tradycyjnie o godz. 21 Apelem Jasnogórskim. Później młodzi trwali na modlitwie przed wizerunkiem Matki Bożej, był to także czas kiedy mogli przystąpić do spowiedzi. Kilka minut po godz. 23 uczestniczyli we Mszy św., której przewodniczył bp Wojciech Skibicki.

Młodym towarzyszyli kapłani, którzy na co dzień uczą ich religii i klerycy. Przygotowanie czuwania koordynował ks. Marek Piedziewicz, diecezjalny duszpasterz młodzieży.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast