Nowy numer 39/2023 Archiwum

Przed Ekstremalną Drogą Krzyżową

W Iławie przygotowania już ruszyły.

Jeśli sytuacja epidemiczna w kraju pozwoli, w najbliższym czasie pątnicy wyruszą na szlak Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Z kościoła Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Iławie najprawdopodobniej zrobią to 19 marca po Mszy św. o godz. 20. Trasa Zielona - św. Jakuba została już zgłoszona do sztabu w Krakowie.

Jest ona podobna do tej z lat poprzednich. Jak zaznacza Zbigniew Przepiórski, lider, nanoszone są jedynie niewielkie zmiany. Bywa, że w czasie objazdu osoby zajmujące się sprawami organizacyjnymi zauważą kapliczkę i stwierdzą, że tuż obok niej powinna być jedna ze stacji Drogi Krzyżowej, albo przypomną sobie o innym charakterystycznym punkcie, przy którym warto się zatrzymać.

Pokonujący Trasę Zieloną EDK z Iławy wyruszają w stronę miejscowości Dziarny, Dół, Ławice, Mały Bór, Rodzone, Radomno, Nowy Ostrów i Katarzynki, po czym wracają do Iławy. Tegoroczny objazd trasy jeszcze przed osobami zaangażowanymi w organizację wydarzenia. Jeśli zmiany w trasie będę musiały zostać naniesione, to - jak przypuszcza Z. Przepiórski - będą one wiązały się z przeszkodami napotkanymi na odcinku leśnym.

Z kościoła Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Iławie pielgrzymi na szlak EDK wyruszali już dwukrotnie. W ubiegłym roku z powodu pandemii uczynili to we wrześniu, a nie tradycyjnie - w czasie Wielkiego Postu.

Osoby, które planują w tym roku rozważać kolejne stacje Drogi Krzyżowej, pokonując 40-kilometrową trasę nocą, muszą pamiętać o dystansie, maseczkach i dezynfekcji.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast