Nowy numer 23/2021 Archiwum

Elbląska EDK w dwóch terminach

Ekstremalna Droga Krzyżowa w Elblągu w tym roku odbędzie się w dwóch terminach.

Ze względu na pandemię tegoroczna elbląska Ekstremalna Droga Krzyżowa odbędzie się na nieco innych zasadach niż dotychczas. – Musząc zachować wszelkie obostrzenia, postanowiliśmy wprowadzić kilka zmian – mówi Anna Borejko ze sztabu EDK w Elblągu. – Po pierwsze: wyznaczyliśmy dwa terminy tego nabożeństwa. Odbędzie się ono 19 i 26 marca. Ponadto tym razem nie rozpoczynamy wspólną Mszą św., ale zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od 20.30 do 22.00. Będzie to czas na indywidualną modlitwę i duchowe przygotowanie do wyruszenia na trasę – wyjaśnia.

Rozpoczęcie tak jak dotychczas będzie miało miejsce w kościele św. Brata Alberta w Elblągu przy ul. Częstochowskiej 28. Organizatorzy zaznaczają, że w świątyni w wyznaczonych miejscach będą wystawione pakiety z rozważaniami i opisy tras. Cena jednego pakietu to 10 zł.

– Kolejna zmiana to brak wcześniejszych zapisów. Każdy, kto poczuje, że chce, że musi, że potrzebuje wyruszyć na EDK, może przyjść w tych dniach i w tych godzinach do parafii św. brata Alberta, do salwatorianów i wyruszyć na indywidualną Drogę Krzyżową – mówi A. Borejko. – A jeśli chodzi o przygotowania, to jak zawsze pamiętajmy o latarkach, dobrym obuwiu, ciepłym swetrze i termosie herbaty w naszych plecakach – dodaje.

– Będziemy jeszcze o EDK informować w naszych zaprzyjaźnionych parafiach. Cieszymy się, że księża proboszczowie nas tam przyjmują i chcą swoich wiernych zachęcać do udziału w takim wyjątkowym nabożeństwie – podsumowuje A. Borejko.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama