Nowy numer 23/2021 Archiwum

Pierwsza tura Ekstremalnej

Tegoroczna Ekstremalna Droga Krzyżowa w Elblągu odbywa się w dwóch turach. Pierwsza z nich już za nami.

W nocy z 19 na 20 marca w drogę wyruszyli pierwsi uczestnicy tegorocznej Ekstremalnej Drogi Krzyżowej w Elblągu. Wyszli na trasę po godz. 20.30, po zakończeniu adoracji Najświętszego Sakramentu w kościele pw. św. Brata Alberta. Uczestnikom tego wyjątkowo wymagającego nabożeństwa w tym roku przyświecały słowa: "Rewolucja pięknych ludzi".
    
Dominika na trasę "ekstremalnej" wyszła po raz pierwszy. - Znajomi tyle o tym opowiadali... Mówili, że jest to niezapomniane przeżycie i bardzo mocno to przeżywali, że nie mogli pójść w ubiegłym roku. Dlatego i ja się zdecydowałam - mówi dziewczyna. - Wydaje mi się, że jestem dobrze przygotowana do tej trasy. To znaczy jak będzie pod względem fizycznym, to się dopiero okaże, ale tutaj mam wszystko, co będzie mi potrzebne - poklepuje się po plecaku, do którego przytwierdzony jest mały krzyż.

Z kolei Grzegorz, zapalony biegacz, uczestnik maratonów, tegoroczną EDK postanowił... przebiec. - Jeśli tylko Pan Bóg pozwoli, to wierzę, że uda mi się tego dokonać - mówi. Zdaje sobie sprawę, że nie jest to bieganie po płaskim terenie. - Jestem przygotowany na różne scenariusze. Mam miejsca, gdzie będę mógł się napić wody czy też zmienić koszulkę. Ale liczę się także z tym, że będzie trzeba zejść z trasy. Wszystko w rękach Pana - zaznacza.

Tegoroczna edycja EDK w Elblągu odbywa się w dwóch terminach. Kolejni pielgrzymi wyruszą na nocne przeżywanie męki Pańskiej 26 marca.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama