Nowy numer 38/2023 Archiwum

Na 1 maja do Stagniewa

We wspomnienie św. Józefa Robotnika 1 maja w sanktuarium w Stagniewie odbywają się szczególne uroczystości.

Jak co roku we wspomnienie św. Józefa Robotnika, 1 maja w sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej i św. Jana Pawła II w Elblągu-Stagniewie będą miały miejsce uroczystości ku czci Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Tegoroczne obchody ze względu na przeżywany obecnie Rok św. Józefa będą miały szczególnie uroczysty charakter.

W tym podelbląskim sanktuarium znajduje się kaplica wotywna ku czci św. Józefa Przewodnika w Wierze, z umieszczoną tam ikoną tego świętego. - Chciałbym zaprosić wszystkich wiernych, a szczególnie tym, którzy mają nabożeństwo do Opiekuna Pana Jezusa, aby przybyli do naszego sanktuarium w sobotę 1 maja na godz. 12, kiedy to rozpoczniemy celebrację Eucharystii - zaprasza bp. Józef Wysocki, kustosz sanktuarium.

Jak wyjaśnia, Msza św. będzie odprawiana w przeszklonej kaplicy, a wszyscy pielgrzymi będą gromadzić się na świeżym powietrzu. - Parking przy świątyni pomieści naprawdę znaczną liczbę samochodów, a teren piękny i rozległy, tak, abyśmy mogli bez problemu zachować wszelkie restrykcje sanitarnych - zapewnia duszpasterz.

Biskup Wysocki przypomina, że Ojciec Święty Franciszek, idąc za wzorem papieży ostatnich dwustu lat, którzy w trudnych sytuacjach Kościoła wskazywali na św. Józefa jako wzór wiary i orędownika przed Bogiem, w liście apostolskim Patris corde napisał: "Wszyscy mogą znaleźć w św. Józefie orędownika, pomocnika i przewodnika w chwilach trudnych".


Więcej na ten temat w "Gościu Elbląskim" na 25 kwietnia.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast