Nowy numer 49/2023 Archiwum

Duchowa Adpocja Maturzysty

Pijarzy zapraszają do udziału w inicjatywie pod hasłem "Duchowa Adopcja Maturzysty".

Ojcowie z Zespołu Szkół Pijarskich im. św. Mikołaja w Elblągu wraz z uczniami, którzy w tym roku przystąpią do egzaminu dojrzałości zapraszają do wzięcia udziału Duchowej Adopcji Maturzysty. Jest to inicjatywa, która ma na celu modlitewne towarzyszenie przygotowującym się i zdającym egzaminy maturalne. Każdy maturzysta, który zgłasza się do akcji, jest przez zakon pijarów otaczany modlitwą.

Duchowa Adopcja Maturzysty odbywa się już po raz dziewiąty. Po raz pierwszy w ten sposób modlono się za uczniów w 2013 roku. Modlitwą otaczają zdających zarówno ojcowie, jak i siostry, bracia, klerycy i nowicjusze pijarscy, ale także inni uczniowie szkół pijarskich. Włączają się w nią również nauczyciele oraz parafianie, przyjaciele czy też osoby należące do Bractwa Szkół Pobożnych, a także przyjaciele zakonu i szkół. Do tej pory w akcji wzięło już udział 17 284 maturzystów.

Ojcowie pijarzy podkreślają, że Duchowa Adopcja Maturzysty wpisuje się doskonale w charyzmat zakonu. Pijarzy, podejmując pracę duszpasterską i edukacyjną, w swojej misji wypełniają – poza ślubami czystości, ubóstwa i posłuszeństwa – także ślub szczególnej troski o wychowanie i nauczanie dzieci i młodzieży.

Tegoroczna Duchowa Adopcja Maturzysty rozpocznie się już 25 kwietnia, czyli w Niedzielę Dobrego Pasterza. Począwszy od Niedzieli Dobrego Pasterza codziennie w którymś z pijarskich domów zakonnych będzie odmawiana Koronkę do Bożego Miłosierdzia, z prośbą o pomyślne zdanie egzaminów i dobre życiowe wybory.

Jeśli jesteś maturzystą i chcesz się "oddać" do takiej adopcji. Wejdź TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy