Nowy numer 38/2023 Archiwum

Niedziela Biblijna w parafii św. Brata Alberta

Tegorocznej Niedzieli Biblijnej w elbląskiej parafii św. Brata Alberta przyświecają słowa o. Franciszka Jordana.

To już piąty rok, kiedy Grupa Biblijna z parafii św. Brata Alberta przygotowuje niespodziankę dla wiernych ze swojej wspólnoty na czas Tygodnia Biblijnego. - Co roku staramy się, aby niedziela inaugurująca ten czas była w innym stylu, niosła inne przesłanie i co innego oferowała naszym parafianom - mówi ks. Szymon Kula, duszpasterz grupy. Jak wskazuje, tegoroczne obchody, ze względu na to, że parafia prowadzona jest przez księży salwatorianów, skupiają się na postaci założyciela ich wspólnoty czyli o. Franciszka Jordana, którego beatyfikacja odbędzie się w Rzymie 15 maja.

Dlatego też na hasło swojej Niedzieli Biblijnej wybrali słowa, które o. Jordan zapisał w swoim "Dzienniku Duchowym", rok po swoich święceniach kapłańskich: "Czytaj częściej Pismo Święte. Albo lepiej, nigdy nie wypuszczaj go ze swoich rąk". - Jak zwykle wszystkie homilie, które dziś wygłosi ks. Szymon, będą odzwierciedlały to hasło, a ponadto wszyscy chętni otrzymają też specjalnie przygotowane zakładki do książek - opowiada Ryszard Marzec, jeden z członków Grupy Biblijnej. Na zakładce znajdziemy m.in. słowa św. Hieronima: "Nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Boga" i tekst dzisiejszej Ewangelii. - A z tyłu nieco informacji na temat o. Jordana i jego beatyfikacji oraz to nasze wspomniane wcześniej hasło - dodaje.

- To jest też nasza zachęta, aby parafianie, zabrali ze sobą to słowo Boże do domu. Bo z całą pewnością je słyszeli, ale pytanie jest, czy je usłyszeli? Więc taki podarunek może im pomóc do niego powrócić na spokojnie w swoich własnych domach i spróbować jeszcze raz się w nie zagłębić. I być może, tak jak Apostołowie poznali Jezusa po łamaniu chleba, tak nam pozwoli to poznać Jezusa-Żywe Słowo - mówi ks. Kula.


Całość artykułu w "Gościu Elbląskim" na 18 kwietnia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast