Nowy numer 39/2023 Archiwum

Przed ŚDM w Lizbonie

Ruszają duchowe przygotowania do Światowych Dni Młodzieży. Każdego 23. dnia miesiąca, począwszy od maja, trwać będzie modlitwa w intencji spotkania.

W środę 28 kwietnia w Elblągu odbyło się spotkanie duszpasterzy młodzieży i koordynatorów Światowych Dni Młodzieży z archidiecezji gdańskiej, diecezji pelplińskiej, toruńskiej i elbląskiej z ks. Mariuszem Wilkiem z diecezji radomskiej, który jednocześnie jest dyrektorem Krajowego Biura Organizacyjnego ŚDM.

- Realizujemy szereg spotkań w diecezjach z duszpasterzami młodzieży i koordynatorami ŚDM. Ustalamy pewne kwestie, nad wieloma sprawami się zastanawiamy. Niestety, pandemia nam tego nie ułatwia - mówi ks. Wilk.

Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie mają się odbyć w 2023 roku. Przygotowania trwają, a przykładem tego była chociażby premiera hymnu ŚDM "Ha pressa no ar".

Obecnie przygotowywana jest polska wersja tego utworu. Zaprezentowana ma zostać 24 lipca w sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie, w 5. rocznicę otwarcia krakowskich ŚDM. Za aranżację polskiej wersji hymnu ŚDM odpowiada Hubert Kowalski. Chęć udziału w jej nagraniu zgłosiło ponad 200 osób z całego kraju. - To jest nasza cegiełka w tych przygotowaniach - mówi ks. Wilk.

Już za kilka dni ruszają duchowe przygotowania do spotkania. Każdego 23. dnia miesiąca, począwszy od maja, trwać będzie modlitwa w intencji ŚDM. Jeśli sytuacja pandemiczna pozwoli, w parafiach, wspólnotach będą organizowane spotkania modlitewne, a ich forma będzie zależeć od prowadzących.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast