Nowy Numer 16/2024 Archiwum

Modlitwa w intencji ojczyzny przejdź do galerii

W uroczystość NMP Królowej Polski oraz 230. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja bp Jacek Jezierski przewodniczył Mszy św. w katedrze św. Mikołaja.

- Przede wszystkim modlimy się w intencji naszej ojczyzny, naszego kraju, państwa i jego obywateli. Wyrażamy wdzięczność Panu Bogu za czas wolności i niepodległości, którym się cieszymy. Wspominamy też z wielkim szacunkiem tych, którzy w przeszłości dbali o wolność naszego kraju i o właściwe układanie spraw polskich zabiegali, unowocześniając ustrój państwa, system obrony, gospodarkę, system społeczny i edukację - mówił w homilii bp Jezierski.

Dodał, że polecamy także sprawy dobra wspólnego, sprawy ojczyzny Matce Zbawiciela, obdarzonej kiedyś, w sytuacji zagrożenia najazdem szwedzkim, przez naszego króla Jana Kazimierza, tytułem Królowej Polski (1656). - Ten tytuł Maryi posiada charakter duchowy, nie polityczny czy też prawny - podkreślił.  

Bp Jezierski wskazał równocześnie, że Maryja jest przede wszystkim Matką Jezusa Chrystusa, Matką Zbawiciela, świadkiem Jego ziemskiego życia i śmierci na krzyżu, a także uczestniczką spotkań ze Zmartwychwstałym. - W ciągu stuleci wielka sympatia i miłość do Maryi wśród chrześcijan sprawiły, że obdarzano Ją wzniosłymi imionami, jak Królowa Świata, ale również Królowa konkretnych narodów. Jest w tych tytułach fascynacja osobą Matki Jezusa Chrystusa oraz czci wobec Niej. Jest w nich także ślad doświadczenia doznanej pomocy w chwilach trudnych, dramatycznych, w sytuacjach granicznych, dotyczących jednostek i wspólnoty narodu - zaznaczył.

Homilia bp. Jacka Jezierskiego – CAŁOŚĆ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy