GN 24/2021 Archiwum

Pola Nadziei dla elbląskiego hospicjum

Tegoroczną akcję Pola Nadziei na rzecz elbląskiego hospicjum, można było wesprzeć tradycyjnie, a także online.

Dzisiejsza niedziela to dzień wsparcia inicjatywy Pola Nadziei. Ofiarą lub modlitwą pomagamy dziś Elbąskiemu Hospicjum im. Aleksandry Gabrysiak.

W zbiórkę datków angażują się wolontariusze. Tak było też dziś w parafii Wszystkich Świętych w Elblągu gdzie wierni wraz ze studentami i młodzieżą obdarowywali żonkilami parafian, którzy składali ofiary na wsparcie placówki. Wierni z tej wspólnoty prowadzonej przez księży marianów, zbierali fundusze po wszystkich Mszach Świętych.

Jak wyjaśnia Anna Podhorodecka z elbląskiego hospicjum do czasu zeszłorocznego lockdownu w akcji Żonkilowe Pola Nadziei rokrocznie brały w niej udział setki wolontariuszy.

- Wśród nich m.in. uczniowie, przedszkolaki, pedagodzy, rodzice, bibliotekarze, członkowie zaprzyjaźnionych organizacji. I tylko dzięki zaangażowaniu wielu ludzi dobrej woli akcja miała taki wymiar i pomagała wspierać Elbląskie Hospicjum. Przez te lata wspólnie organizowaliśmy kwesty, koncerty, kiermasze, Bieg Nadziei, konkursy - wylicza pani Anna.

W związku z panującymi ograniczeniami także i w tym roku placówkę można wesprzeć poprzez swoje zaangażowanie w sieci. Tym razem można pomagać pacjentom poprzez wpłaty w serwisie zrzutka.pl lub poprzez udział w akcji na portalu Facebook oznaczonej jako #akcjażonkilove. Szczegóły tej akcji na profilu elbląskiego hospicjum.

Zespół Hospicjum Elbląskiego od ponad 30 lat sprawuje bezpłatnie opiekę nad ciężko chorymi dziećmi i dorosłymi. Rocznie pod opieką tej placówki znajduje się ponad 800 osób.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama