GN 24/2021 Archiwum

Rozpakować Boże dary

– Które z nich otrzymacie? Nie musicie się zastanawiać. To jest wiadome – wszystkie –mówił do bierzmowanych bp Wojciech Skibicki.

Wtym roku, dzięki poluzowaniu niektórych obostrzeń związanych z reżimem sanitarnym, wiosną młodzież mogła przystąpić do sakramentu bierzmowania. W maju uczyniły to m.in. osoby z parafii św. Elżbiety Węgierskiej w Lubieszewie czy św. Mateusza Apostoła w Nowym Stawie.

We wtorek 11 maja do sakramentu bierzmowania przystąpili młodzi w katedrze św. Mikołaja w Elblągu. – Spotykamy się w dziwnej rzeczywistości. To, co przeżywa współczesny świat, jest czymś naprawdę wyjątkowym – mówił bp Wojciech Skibicki, dodając, że wzmianki na temat pandemii z pewnością pojawią się w podręcznikach historii. – W przyszłości, kiedy będziecie patrzeć na zdjęcia czy coś innego, co przypomni wam o tym okresie, przypomnicie sobie także to, że w tym czasie przyjmowaliście sakrament bierzmowania – dodał biskup. W homilii skupił się nad darami Ducha Świętego, mówiąc, że bierzmowani z pewnością zadają sobie pytanie, który z nich otrzymają...

– Ale to nie jest loteria, nie trzeba się nad tym zastanawiać. To jest wiadome – wszystkie. Duch Święty bowiem przychodzi ze wszystkimi darami, które są drogocenne, są zapakowane. W jakiś szczególny sposób trzeba się nad nimi pochylić, rozpakować je i zacząć ich używać w swoim życiu. One są ci ofiarowane. Jak się je rozpakowuje? Poprzez rzeczy Boże – mówił bp Skibicki. Ktoś w czasie pielgrzymki poczuje, że chce być bliżej Boga, inny przeczyta wartościową książkę, obejrzy film, który go poruszy. Kolejna osoba przyjdzie na czuwanie do kościoła, weźmie udział w nabożeństwie, które poruszy jej serce...

– Sposobów „otwierania” tych Bożych darów jest bardzo wiele. Ważne jest, żeby ich nie odkładać, nie zostawiać gdzieś z boku, bo one wtedy nie będą nam służyć. Będą nam służyły wtedy, kiedy je rozpakujemy – zaznaczył biskup.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama