Nowy numer 20/2024 Archiwum

Przed zesłaniem Ducha Świętego

Wspólnoty Ruchu Światło-Życie oraz Odnowy w Duchu Świętym zebrały się 22 maja w elbląskiej katedrze św. Mikołaja, aby razem przyzywać Pocieszyciela.

Na początku nabożeństwa członkowie wspólnot podzielili się świadectwem działania Ducha Świętego w swoim życiu. Kamilla Babiel i Agnieszka Mucha opowiedziały o darach przebaczenia i powołania udzielonych im przez Ducha. Także młodzież postanowiła dołączyć się do świadectw. – Obecność Ducha Świętego najbardziej dostrzegam w rozmowach z członkami mojej wspólnoty, a także w codziennych trudnych sytuacjach, które rozwiązują się, kiedy zaufam Bogu. Duch Święty jest i działa, tylko trzeba otworzyć się na Niego – mówił Dawid Maksymiuk. – Bóg wierzy w nas, nawet kiedy my nie wierzymy w siebie. Dla mnie nadzieja jest w Duchu Świętym – podkreśliła Ania Stasiulewicz.

Później miała miejsce adoracja, podczas której można było przystąpić do sakramentu pokuty i pojednania. O oprawę muzyczną całego wydarzenia zadbała diakonia Ruchu Światło–Życie. Mszy św. przewodniczył ks. Piotr Kanarek, a homilię wygłosił ks. Krzysztof Kaoka, moderator diecezjalny oazy. Zwrócił on uwagę na ożywcze działanie Ducha Świętego. – To Duch Boży sprawia, że prawo rozkładu, zawarte w naturze, zostaje odwrócone. Potrafi z chaosu wyprowadzić ład i porządek. Jeżeli czerpiemy ze źródła wody żywej, Nim się karmimy i poimy, to Duch, którego nam udziela, może odwracać to, co stało się w naszym życiu rozpadem i chaosem. Pan Bóg przez Ducha Świętego może przywracać nam pierwotne piękno – mówił ks. Krzysztof.

Na zakończenie Mszy św. dwie członkinie Ruchu Światło–Życie otrzymały błogosławieństwo do posługi i przyjęły krzyż animatorski. – Przyjęcie krzyża jest dla mnie wielką radością i potwierdzeniem dalszej posługi w oazie. Zdecydowałam się na pełną przynależność do Ruchu Światło–Życie, wierność jego charyzmatowi i trwanie we wspólnocie, w której mnie postawił Bóg. Wierzę, że powołując mnie do roli animatora, będzie dodawał mi sił do dalszej posługi – mówi Karolina Katarzyniak.

Po Eucharystii wszyscy udali się na poczęstunek, przygotowany przez wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy