Nowy numer 38/2022 Archiwum

Droga osobistego zbawienia

Swoje obowiązki pełnić będą w imieniu biskupa i proboszcza.

Święcenia diakonatu 28 maja przyjęli Adam Gapys i Szymon Żugaj. Udzielający im ich bp Wojciech Skibicki zaznaczył, że urząd, który otrzymują, „jest pięknym zobowiązaniem i etapem na drodze do kolejnych stopni święceń”.

– Jednocześnie jest nie tylko zadaniem głoszenia Ewangelii Chrystusowej, nie tylko zachętą do czynienia uczynków miłosierdzia, do modlitwy, do życia skromnego, dobrego, ale przede wszystkim jest także drogą waszego osobistego zbawienia – zaznaczył bp Skibicki. Tłumaczył, że prowadzić do niego powinno zwyczajne, codzienne życie.

– Jeśli będziecie o to dbali, to także ci wszyscy, którzy będą wokół was, będą doświadczać owocu zbawienia. Będąc coraz bardziej podobni do Chrystusa, będziecie coraz bardziej pociągający dla tych, którzy Chrystusa szukają, ale pewnie będziecie też przez to bardziej odrażający dla tych, którzy Chrystusa nie szukają, którzy Jemu się sprzeciwiają. I na to też musimy być przygotowani – dodał biskup. Zapewnił również, że Duch Święty, który towarzyszy tym świętym obrzędom, „da wszystko, co niezbędne do tego, aby wypełnić posługę”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy