Nowy numer 39/2023 Archiwum

XIII Forum Rodziny

Już po raz 13. parafia św. Brata Alberta zaprasza na Forum Rodziny.

Parafia św. Brata Alberta w Elblągu i Wspólnota Małżeństw zapraszają na doroczne Forum Rodziny, które odbywać się będzie 7-9 czerwca. - To już trzynasta edycja naszych spotkań poświęconych małżeństwu i rodzinie, które w tym roku odbędą się pod hasłem: "Mijają lata, zostają relacje". A prelegentem tego forum będzie ks. Piotr Kieniewicz, marianin, specjalista od teologii moralnej - zapowiada ks. Jerzy Urbanik, proboszcz parafii.

- O tym, żeby w tym roku postawić na aspekt przemijania i kwestie relacji, zadecydowaliśmy podczas rozmowy z ks. Kieniewiczem, który swego czasu prowadził spotkanie dla naszej wspólnoty. To właśnie ksiądz Piotr zwrócił uwagę na to, jak ważne są dziś relacje ze starszym pokoleniem. Przeanalizował wcześniejsze tematy, który były poruszane na naszym Forum Rodziny i stwierdził, że chętnie wygłosi właśnie nauki o tej kwestii - wyjaśniają Dorota i Dariusz Czerniakowie, liderzy Wspólnoty Małżeństw.

Jak co roku każdy dzień forum będzie poświęcony innemu tematowi. Hasło pierwszego dnia to: "Czas zarazy - czas relacji zbyt bliskich". - Chodzi o ten czas, kiedy momentami zmuszeni byliśmy do "siedzenia sobie na głowie", a z drugiej strony nie mogliśmy odwiedzać tych, którzy są na bliscy - mówi D. Czerniak.

Drugi dzień forum poświęcony będzie dziadkom. - Będziemy mogli się zatrzymać chwilę nad tym i zastanowić się, że jednak może ci starsi wiedzą coś więcej, że ich doświadczenie jest cenne i może nam w czymś pomóc - podkreśla pani Dorota.

Tytuł trzeciej katechezy brzmi: "Zbyt ciasne gniazdo opuszczone". - To enigmatyczne stwierdzenie jest owiane pewną tajemnicą i sam ksiądz prowadzący nie chciał nam zdradzać, o czym dokładnie będzie tego dnia mówił. Ale moim zdaniem to nawet lepiej, bo nas to bardziej zaciekawia - uśmiecha się pan Dariusz.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast