Nowy numer 48/2023 Archiwum

Rekolekcje "Milczący Ojciec"

Trzy dni ze św. Józefem w Kadynach.

Z Maryją i św. Józefem przez Jezusa do Ojca w Duchu Świętym - tak brzmi motto rekolekcji "Milczący Ojciec", do udziału w których zaprosili ojcowie franciszkanie z parafii św. Antoniego Padewskiego w Kadynach. Jak wyjaśniają w zaproszeniu, te trzydniowe ćwiczenia duchowe mają pomóc uczestnikom "w ich drodze do uzdrawiania i pogłębiania relacji z Ojcem, z sobą samym, z bliźnim i z całym stworzeniem".

Rekolektanci przeżywają ten czas w ciszy. Odstępstwem od tej zasady jest chorał gregoriański, którego mogą słuchać podczas posiłków, a także okazja do rozmowy duchowej lub spowiedzi.

Jak tłumaczy o. Gracjan Landowski OFM, współprowadzący rekolekcje, ćwiczenia duchowe towarzyszące rekolekcjom "Milczący Ojciec" pomagają "wejść w ciszę" i w kontekście życia św. Józefa "dobrze ją zagospodarować". - Jego milczenie jest bardzo głębokie i... treściwe. Święty Józef nie był milczkiem, on wiedział, kiedy mówić, a kiedy nie. Można powiedzieć, że wchodził w stan kontemplacji. Jak mógłby nie być człowiekiem kontemplacji, gdy żył tak blisko Syna Bożego? - uważa.

Po raz pierwszy rekolekcje te odbyły się w maju i spotkały z tak dużym zainteresowaniem, że kolejne ich edycje zostały rozpisane do jesieni. Udział w nich biorą ci, którzy szukają rekolekcji prowadzonych w takim stylu, ale także ci - jak mówi franciszkanin - którzy są rozbici wewnętrznie lub po trudnych doświadczeniach życiowych. - Chodzi nie tylko o to, żeby o Józefie czegoś się dowiedzieć, ale by mu się zawierzyć - zaznacza o. Gracjan.

Rekolekcje rozpoczynają się w piątek przed południem, a kończą w niedzielę po godz. 15. Więcej informacji znaleźć można na stronie: klasztorkadyny.pl w zakładce "Milczący Ojciec".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy