Nowy numer 38/2023 Archiwum

Ich atrybutem jest muszla przejdź do galerii

Trwa Gwiaździsta Pielgrzymka Drogą św. Jakuba "Wyjdź z twojej ziemi".

Pielgrzymka rozpoczęła się w poniedziałek 14 czerwca. Caminowicze wędrują szlakami znajdującymi się na wschodzie i północy Polski, czyli: Camino Polaco, Via Regia i Pomorskiej Drodze św. Jakuba.

- To jest budowanie pewnej wspólnoty - mówi Tamara Frączkowska, przewodnicząca Elbląskiego Klubu Przyjaciół Pomorskiej Drogi św. Jakuba.

Osoby skupione wokół Elbląskiego Klubu Przyjaciół Pomorskiej Drogi św. Jakuba swoją wędrówkę rozpoczęły w Gronowie. Pielgrzymi wyruszyli spod kościoła pw. bł. Reginy Protmann.

Caminowicze na każdym ze szlaków niosą własny atrybut. Na pomorskim jest nim muszla. Namalowany na niej został krzyż św. Jakuba - z jednej strony - z drugiej umieszczono napis „14.06.2021 Pomorska Droga św. Jakuba”.

W poniedziałek 21 czerwca caminowicze związani z Elbląskim Klubem Przyjaciół Pomorskiej Drogi św. Jakuba dotrą do Gdańska-Oliwy. Tym samym zakończą swój etap wędrówki. Wtedy też przekażą muszlę wędrowcom z Trójmiasta, którzy wyruszą w kierunku Pelplina.

Gwiaździsta Pielgrzymka Drogą św. Jakuba zakończy się 25 lipca w katedrze św. Jakuba w Görlitz.

Do grupy dołączyć może każdy. Można przejść tylko jeden dzień. Wystarczy udać się na miejsce zbiórki. Plan wędrowania oraz godziny wyjścia odnaleźć można na profilu facebokowym Elbląskiego Klubu Przyjaciół Pomorskiej Drogi św. Jakuba.  

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast