Rowerem do Matki Bożej

Rozpoczęły się zapisy na Rowerową Pielgrzymkę z Elbląga na Jasną Górę.

W tym roku Rowerowa Pielgrzymka z Elbląga na Jasną Górę odbędzie się po raz 12., a pątnikom towarzyszyć będą słowa: "Daj mi usłyszeć swój głos" (Pnp 2,14). "Daj Boże, w tym roku będziemy mogli w większej liczbie zrealizować swoje wspaniałe marzenia wspólnego pielgrzymowania do tronu Matki Bożej na Jasnej Górze. Weźmy wszystkie swoje intencje, bliskich, naszej Ojczyzny i świata, a szczególnie te o zatrzymanie epidemii i zdrowie dla chorych. Otwórzmy się na Bożą łaskę i szukajmy Bożego głosu. Niech kochająca Matka prowadzi nas do Jezusa" - informuje ks. Krzysztof Sękuła, dyrektor Rowerowej Pielgrzymki z Elbląga na Jasną Górę.

Jej organizatorami są parafia bł. Michała Kozala w Ryjewie oraz Stowarzyszenie "Samarytanin". Ze względu na obostrzenia związane z pandemią koronawirusa w tym roku w pielgrzymce będzie mogło uczestniczyć tylko 60 osób. Chętni zgłaszać się mogą do 20 lipca.

W pielgrzymce udział może wziąć każdy, kto fizycznie jest przygotowany do pokonania na rowerze dziennie ok. 90 km ze średnią prędkością 22 km/h. W czasie jazdy pielgrzymi muszą mieć na sobie dopasowany kask oraz kamizelkę odblaskową.

Rowerem do Matki Bożej

Organizatorzy pielgrzymki podkreślają, że jest ona aktem religijnym o charakterze dziękczynno-pokutnym. Są to "rekolekcje w drodze", oparte na codziennej Mszy św., modlitwach, konferencjach, śpiewie.

Pielgrzymka rowerowa trwa od 5 do 11 sierpnia. Regulamin oraz kartę zgłoszeniową odnaleźć można na stornie internetowej parafii bł. Michała Kozala w Ryjewie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..