Nowy numer 39/2023 Archiwum

Dni Elbląga wracają

Dni Elbląga wracają na mapę imprez w mieście po rocznej przerwie.

W zeszłym roku impreza nie odbyła się ze względu na obostrzenia. W tym już się jednak odbędzie - 26 i 27 czerwca. Niemniej wszyscy, którzy przybędą bawić się na Stare Miasto, będą musieli liczyć się z pewnymi ograniczeniami.

- Postanowiliśmy, że Dni Elbląga będą się odbywały w formie rozproszonej, ze względu na ograniczenia związane z COVID. Będą wyznaczone miejsca, w których będzie mogło przebywać do 250 osób. W takich strefach będzie obowiązywało również zachowanie dystansu - wyjaśnia Adam Jocz, dyrektor Departamentu Promocji, Kultury i Turystyki.

Sobota (26 czerwca) upłynie pod znakiem koncertów. Na placu katedralnym wystąpią m.in. Sosnowki, Meek,oh why? i Bibobit. Na koniec tego dnia, o 22.30, na scenie, która będzie na Moście Wysokim, wystąpi Madis. Dzień rozpocznie inicjatywa pod nazwą Hold Fast, podczas której śmiałkowie będą mogli przeprawić się przez rzekę Elbląg jedynie za pomocą lin.

W drugi dzień Dni Elbląga w godz. 12-20 na pl. Katedralnym będą odbywały się różnego rodzaju animacje i zmagania sportowe. A o godz. 19 wystąpią Artur Andrus i Elbląska Orkiestra Kameralna. Na zakończenie, o godz. 22 na dziedzińcu elbląskiego muzeum odbędzie się kino pod chmurką (film „Na noże”).

Dniom Elbląga będzie towarzyszyć wiele innych imprez, m.in. piknik RFC Poland na Modrzewinie, parkrun w parku Modrzewie, spektakle uliczne, sobota z przewodnikiem, wycieczki rowerowe i wiele innych wydarzeń.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast