Nowy numer 48/2023 Archiwum

Zbliża się festiwal organowy w Stegnie

Pierwszy koncert odbędzie się 17 lipca.

Jedną spośród atrakcji, jakie zachęcają turystów do wybrania Stegny na miejsce letniego wypoczynku, jest Międzynarodowy Festiwal Organowy. W tym roku odbędzie się jego 39. edycja. Muzycy tradycyjnie zagrają w parafialnym kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Pierwszy koncert zaplanowano na sobotę 17 lipca. Rozpoczęcie o godz. 16. Następne odbywać się będą o tej samej porze w kolejne soboty aż do 14 sierpnia. Po raz ostatni w tym roku koncertu organowego w świątyni w Stegnie melomani będą mogli wysłuchać w piątek 20 sierpnia o godz. 16. Jak co roku, imprezie towarzyszyć będzie dodatkowy koncert specjalny w kościele św. Jakuba w Niedźwiedzicy. Będzie on miał miejsce 24 lipca o godz. 13.

W czasie tegorocznego festiwalu zagrają m.in.: Łukasz Mosur, Olgierd Wysocki, Filip Baranowski, Roman Perucki, Josef Miltschitzky i Suzanne Jutz-Miltschitzky oraz Andreas Cavelius i Eugenio Maria Fagiani.

Organizatorem wydarzenia jest Gminny Ośrodek Kultury w Stegnie przy współudziale Polskiej Filharmonii Bałtyckiej im. Fryderyka Chopina w Gdańsku. Bilety na koncerty w Stegnie będzie można kupić przed wejściem do kościoła tuż przed rozpoczęciem koncertów. Natomiast na koncert w Niedźwiedzicy wstęp jest wolny.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy