Nowy numer 38/2023 Archiwum

Rekolekcje powołaniowe w elbląskim seminarium

Większość rekolektantów do seminarium przyjechała po raz pierwszy.

Do udziału w rekolekcjach powołaniowych w Wyższym Seminarium Duchownym w Elblągu zaproszeni zostali uczniowie szkół ponadpodstawowych oraz studenci. Pozytywnie na to zaproszenie, tym razem, odpowiedziało trzynastu młodych mężczyzn - wśród nich jest dwóch studentów, maturzysta i dziesięciu uczniów szkół ponadpodstawowych. Większość osób, bo aż dziesięć, po raz pierwszy bierze udział w tego typu rekolekcjach w elbląskim seminarium.

Przemysław Bojarowski, z parafii Świętego Brata Alberta w Iławie, przyznaje, że do seminarium przyprowadziła go ciekawość. - Wcześniej nie uczestniczyłem w takich rekolekcjach - mówi.  

Dzieląc się pierwszymi wrażeniami z pobytu w murach WSD wymienia świetną atmosferę i… dobre jedzenie. Jednak rekolekcje to przede wszystkim aspekt duchowy. - Poruszyła mnie medytacja, zwłaszcza ta pierwsza. W ogóle była to moja pierwsza taka medytacja w życiu i bardzo starałem się jak najlepiej ją przeżyć - opowiada. W pamięci rekolektanta głęboko zapisała się również adoracja Najświętszego Sakramentu. - Poprzedziła ją liturgia słowa. Odczytany był fragment o kobiecie cierpiącej na krwotok, która dotknęła się płaszcza Jezusa. W czasie adoracji wystawiony był Najświętszy Sakrament i leżała kapa, żebyśmy mogli się jej dotknąć i pomodlić przy  Panu Jezusie. To też bardzo mocno przeżyłem - zaznacz Przemek.  

Rekolekcje powołaniowe w elbląskim seminarium

Hasłem rekolekcji są słowa: „Oto ja, poślij mnie” (Iz 6,8). Trwają one od 26 do 30 czerwca. Rekolekcje prowadzi ks. Maksymilian Ślizień, delegat biskupa elbląskiego ds. powołań. Rekolektantom towarzyszy również dziewięciu kleryków, którzy są animatorami. Do ich zadań należy m.in. prowadzenie grup dzielenia, przygotowywanie Mszy św., animacja czasu wolnego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast