Rodzinne pielgrzymowanie w Roku Jakubowym

Tolkmicka parafia zaprasza na rodzinne pielgrzymowanie w Roku Jakubowym.

Parafia św. Jakuba w Tolkmicku wraz z Elbląskim Klubem Przyjaciół Drogi św. Jakuba zapraszają na "Rodzinne Pielgrzymowanie Jakubowe w Roku Świętym". - Zachęcamy do udziału w naszym wspólnym wędrowaniu wszystkich wiernych, a w szczególności - jak to podkreśla nazwa naszej inicjatywy - całe rodziny - zachęca ks. Józef Grochowski, proboszcz tolkmickiej parafii. - Zapraszamy do przebycia odcinka Pomorskiej Drogi św. Jakuba z Braniewa do Tolkmicka, która będzie rozłożona na etapy - tak, aby każdy, nawet najmłodszy, pielgrzym był w stanie tę trasę pokonać - wyjaśnia kapłan.

Rodzinne Pielgrzymowanie Jakubowe to w sumie cztery przejścia odbywające się w kolejne soboty lipca. Etapy liczą nie więcej niż 10 km, a ich przejście zajmowało będzie ok. 3 godzin. Uczestnicy pielgrzymki otrzymają: paszport pielgrzyma, w którym będą otrzymywać pieczątki w kolejnych dniach pielgrzymowania, przypinkę Roku Jakubowego, a po zakończeniu ostatniego etapu w ich ręce powędruje certyfikat odbycia pielgrzymki w Roku Jakubowym, potwierdzony przez księdza proboszcza.

- Myślę, że warto skorzystać z takiej okazji, nie tylko dlatego, że przeżywamy Rok św. Jakuba, ale także ze względu na to, jak piękny to jest szlak. Ponadto nasze wędrowanie zakończy się w przeddzień naszego dorocznego parafialnego święta, jakim są Dni Jakubowe. Tak więc to wszystko spina się piękną klamrą - zaznacza ks. Grochowski.

3 lipca odbędzie się pierwszy etap pielgrzymki z Braniewa do Klejnowa liczący 7,2 km. 10 lipca to wędrówka z Klejnowa do Fromborka o długości 8,8 km. Trzeci etap, który pokonywany będzie 17 lipca, będzie liczył najwięcej, bo aż 10,4 km, a wiódł będzie z Fromborka do Chojnowa. Na zakończenie, 24 lipca pątnicy przejdą z Chojnowa do Tolkmicka, pokonując 7,2 km. Wędrówkę zakończą Msza św. w tamtejszym kościele św. Jakuba oraz uroczyste wręczenie certyfikatów.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..