Warsztaty z piekarczykiem

W czasie kolejnych spotkań dzieci będą poznawały historię chleba.

Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Elblągu zaprasza najmłodszych mieszkańców miasta i turystów do udziału w warsztatach z piekarczykiem.

Pierwsze z cyklu zajęć odbyły się we wtorek 6 lipca. W czasie spotkania jego najmłodsi uczestnicy dowiedzieli się, jak przed wiekami wypiekano placki i chleb. Spróbowali także z gliny uformować miniaturkę dzwonu piekarskiego. Dzwonami piekarskimi nazywano gliniane garnki, pod którymi wypiekano placki - przed ich wynalezieniem robiono to w popiele.

W czasie kolejnych warsztatów dzieci poznają różne rodzaje pieczywa: odpustowego, bożonarodzeniowego, weselnego. Będą również uczyły się piec chleb. Wioleta Rudzka, prowadząca zajęcia, zaznacza, że chce, by najmłodsi z ciasta chlebowego potrafili lepić różne kształty. - Nauczę dzieci robić ciasta typu obwarzanki, czyli takie, które najpierw się gotuje, a dopiero później formuje. W ten sposób robiono pieczywo figuralne - mówi W. Rudzka.

Warsztaty z piekarczykiem w Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Elblągu odbywać się będą w kolejne wtorki i niedziele lipca oraz sierpnia (od 17.VIII) od godz. 12 do 14.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..