Nowy numer 48/2023 Archiwum

Na wakacje z Armenii do Polski

Grupa młodzieży z Armenii rozpoczęła wakacyjny wypoczynek w ośrodku Caritas Diecezji Elbląskiej.

Od dziś na terenie diecezji elbląskiej swoje wakacje spędza grupa młodzieży z Armenii. Dzieci z rodzin żołnierzy, którzy ponieśli śmierć lub zostali poszkodowani w wyniku działań w wojnie z Azerbejdżanem, mogą wypoczywać w naszym kraju dzięki współpracy Caritas Polska z władzami Rzeczypospolitej oraz Fundacją Armenian.

- Jest to grupa 20 młodych osób, które przyleciały na zaproszenie tych właśnie podmiotów do Polski - mówi ks. Wojciech Borowski, dyrektor Caritas Diecezji Elbląskiej. - My zaś jako elbląska Caritas, kiedy dostaliśmy propozycję goszczenia ich na naszym terenie, z wielką chęcią się zgodziliśmy. Cieszymy się, że będziemy mogli udostępnić im nasz ośrodek i mamy nadzieję, że będzie im dobrze się u nas wypoczywało - dodaje ks. dyrektor.

Młodzi Ormianie przylecieli do Polski wojskową CASĄ. Po wylądowaniu na lotnisku w Malborku przyjechali do Elbląga, gdzie przywitał ich biskup Jacek Jezierski. Po posiłku pasterz diecezji zaprosił gości na krótki spacer po katedrze św. Mikołaja. Z Elbląga udali się do ośrodka wypoczynkowego elbląskiej Caritas w Mikoszewie, który będzie ich bazą na najbliższy tydzień. Oprócz wypoczynku nad morzem młodzież z Armenii ma w planach m.in. wizyty w Malborku i Gdyni.

Więcej w "Gościu Elbląskim" na 1 sierpnia.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy