Nowy numer 4/2023 Archiwum

Festiwale w diecezji

Miłośnicy muzyki organowej powinni odwiedzić Stegnę lub Pasłęk.

Pierwszy koncert tegorocznego, już 39. Międzynarodowego Festiwalu Organowego w Stegnie odbył się 17 lipca. Artyści prezentują swoje wykonania w parafialnym kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Kolejne występy w ramach festiwalu w Stegnie będą odbywać się w kolejne soboty wakacji aż do 14 sierpnia. Rozpoczęcie wszystkich koncertów o godz. 16. W czasie tegorocznego festiwalu zagrają m.in.: Łukasz Mosur, Olgierd Wysocki, Filip Baranowski, Roman Perucki, Josef Miltschitzky i Suzanne Jutz-Miltschitzky oraz Andreas Cavelius i Eugenio Maria Fagiani.

Organizatorem wydarzenia jest Gminny Ośrodek Kultury w Stegnie przy współudziale Polskiej Filharmonii Bałtyckiej im. Fryderyka Chopina w Gdańsku. Bilety na koncerty będzie można kupić przed wejściem do kościoła, tuż przed rozpoczęciem koncertów. Jednocześnie odbywa się IX Pasłęcki Festiwal Organowy.

W jego ramach muzycy będą prezentować swoje wykonania na instrumencie gdańskiego organmistrza Andreasa Hildebrandta, który znajduje się w kościele św. Bartłomieja. Pierwsze koncerty odbyły się już 3 i 17 lipca. Kolejne zaplanowano na 31 lipca oraz 14 i 18 sierpnia. Festiwal zakończy Ogólnopolski Konkurs Organowy im. Andreasa Hildebrandta, który odbywać się będzie 6–9 września.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy