Nowy numer 48/2023 Archiwum

Zaniesiemy twoją intencję

Pielgrzymom idącym na Jasną Górę towarzyszyć będą słowa: "Królowo Polski, przyrzekamy!".

Już w najbliższą środę 28 lipca rozpocznie się XXIX Elbląska Pielgrzymka Piesza na Jasną Górę. Grupy z Elbląga: "Katedra-Północ", "Salvator" i "Franciszek" wyruszą bezpośrednio po Mszy św., która rozpocznie się o godz. 7 w katedrze św. Mikołaja.

Tego samego dnia wędrówkę rozpoczną pątnicy grupy "Pogezania" Morąg-Pasłęk. Wyjdą z kościoła Trójcy Przenajświętszej tuż po Mszy św. o godz. 8.

W czwartek z kościoła św. Anny w Sztumie (po Mszy św. o godz. 8) wyruszą połączone grupy "Zantyr" Sztum i "Pomezania" Malbork.

Natomiast 30 lipca pielgrzymowanie rozpoczną osoby z grupy "Pomezania" Kwidzyn (tuż po Mszy św. o godz. 7.30 w katedrze św. Jana Ewangelisty) i "Pomezania" Iława. Msza św. rozpoczynająca pielgrzymowanie iławskich pątników sprawowana będzie w  kościele św. Andrzeja Boboli o godz. 8.

Idąc do Matki Bożej pątnicy modlą się nie tylko w swoich intencjach, ale i tych powierzonych przez wiernych. Od kilku tygodni kościołach stały tzw. pudełka na intencje. Jeśli ktoś nie zdążył wrzucić do niego kartki ze swoją intencją, może ją przekazać w dniu wyjścia grupy spotkanemu pielgrzymowi.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy